Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

ITM 2016

30.08.2016

W dniach 7-10 czerwca w Poznaniu odbyła się kolejna edycja targów ITM Polska, w której wzięło udział blisko 1000 wystawców z takich branż jak metalurgia, spawalnictwo, hutnictwo, obróbka powierzchni, lakiernictwo, transport, a także robotyka, którą reprezentowała m.in. firma WObit.

Na naszym stoisku prezentowaliśmy m.in. robota Tower TR300 współpracującego z robotem kartezjańskim w procesie pick&place. Zwiedzający mogli zobaczyć również nowy skaner laserowy z serii scanCONTROL 26x0 firmy Micro-Epsilon umieszczony na robocie UR3, który mierzył trzy próbki elementów i kontrolował ich jakość.

Jednak prawdziwym hitem tegorocznych targów były roboty AGV naszej produkcji, które budziły duże zainteresowanie. Na stoisku eksponowane były dwie konstrukcje MOBOT® EcoRunner oraz MOBOT® CubeRunner, natomiast przed wejściem do pawilonu 7 po wytyczonym torze poruszał się robot MOBOT® FlatRunner HT. Robot służący do autonomicznego transportu elementów na linii produkcyjnej lub w magazynie transportował silnik samochodowy pomiędzy wyznaczonymi stacjami.

Targi ITM Polska 2016 były miejscem premier nowoczesnych maszyn i technologii oraz okazją do nawiązania interesujących kontaktów biznesowych. 

×

Przeczytaj także

Współpracujące roboty mobilne automatyzują transport wewnętrzny
Współpracujące roboty mobilne automatyzują transport wewnętrzny

Jednym z obszarów, które warto usprawniać, jest transport wewnętrzny, tak aby umożliwiał on niezbędną elastyczność działań przedsiębiorstwa.

Zobacz więcej »
Precyzyjny czujnik konfokalny z rozdzielczością do 3 nm
Precyzyjny czujnik konfokalny z rozdzielczością do 3 nm

W ofercie WObit dostępny jest nowy, bardzo precyzyjny czujnik konfokalny confocalDT IFS2407-0,1 firmy Micro-Epsilon.

Zobacz więcej »