Rozwiązania i Komponenty dla AutomatykiSolutions and Components for Automation

WObit nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019

15.05.2019

WObit nominowany do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019

Z radością informujemy o otrzymaniu przez WObit nominacji do Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2019 w kategorii Innowacyjne technologie przyszłości za stworzenie rodziny robotów MOBOT AGV.  

Na rodzinę robotów mobilnych MOBOT® AGV składa się obecnie sześć modeli o udźwigu od 100 do 1800 kg i trwają prace badawczo-rozwojowe nad wdrożeniem kolejnych. Samojezdne wózki transportowe MOBOT®AGV służą do automatycznego transportu wewnętrznego. Ze względu na zdolność do zdalnej komunikacji z innymi urządzeniami, możliwość integracji z nadrzędnym systemem oraz współpracy z człowiekiem, stanowią jeden z filarów czwartej rewolucji przemysłowej.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju jest przyznawana pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicji Adamczak. Partnerem merytorycznym nagrody jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju, a wyłącznym organizatorem i inicjatorem Centrum Inteligentnego Rozwoju.

Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostają od czterech lat organizacje i osoby, które w swej pracy wykazują się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, stanowiąc podstawę zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Obecnie trwa czwarta edycja Nagrody.

Nagroda co roku wręczana jest podczas Forum Inteligentnego Rozwoju - prestiżowego wydarzenia gospodarczego poświęconego innowacjom, inteligentnemu rozwojowi i nowym technologiom. To międzynarodowa debata z udziałem kilkuset branżowych liderów - innowatorów i inwestorów z sektora biznesu, nauki i samorządu.

IV Forum Inteligentnego Rozwoju odbędzie się w Uniejowie w dniach 28 - 29 listopada 2019 r. Głównym organizatorem i inicjatorem Forum i Nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju.

×

Przeczytaj także

Kamera termowizyjna z obiektywem mikroskopowym thermoIMAGER Microscope Lens
Kamera termowizyjna z obiektywem mikroskopowym thermoIMAGER Microscope Lens

Z nowym obiektywem mikroskopowym do kamer termowizyjnych Micro-Epsilon, możliwe są pomiary nawet najmniejszych elementów.

Zobacz więcej »
Laserowy miernik odległości do pomiaru względem nieregularnych struktur i błyszczących powierzchni
Laserowy miernik odległości do pomiaru względem nieregularnych struktur i błyszczących powierzchni

W ofercie WObit dostępny jest nowy, laserowy czujnik odległości przeznaczony do  prowadzenia pomiarów względem nieregularnych struktur i refleksyjnych powierzchni, takich jak papier ścierny, guma, itp

Zobacz więcej »